ارزش غذایی گندم

گندم

گندم دارای پروتئینی به نام گلوتن است که می تواند در برخی افراد مستعد موجب حساسیت شود و دردسرهایی در پی داشته باشد. با این حال برای کسانی که می توانند گندم سبوس دار را هضم کنند این غذا حاوی منابع بسیاری از جمله آنتی اکسیدان های مختلف، ویتامین ها، مواد معدنی و فیبر است.

این دانه عمدتا از کربوهیدرات تشکیل شده است اما مقداری پروتئین نیز در آن وجود دارد. در ادامه می توانید ارزش غذایی گندم و مقادیر مواد تشکیل دهنده آن را ببینید.

کالری : ۳۴۰
آب : ۱۱٪
پروتئین : ۱۳.۲ گرم
کربوهیدرات : ۷۲ گرم
شکر : ۰.۴ گرم
فیبر : ۱۰.۷ گرم
چربی : ۲.۵ گرم
اشباع : ۰.۴۳ گرم
اشباع نشده : ۰.۲۸ گرم
اشباع نشده : ۱.۱۷ گرم
امگا ۳ :۰.۰۷ گرم
امگا ۶ :۱.۰۹ گرم
چربی ترانس: ~

مانند تمام دانه ها و غلات، این دانه نیز از کروهیدرات زیادی تشکیل شده است. نشاسته نوع غالب این کربوهیدرات است که بسته به نوع آن میزان قند خون حاصل از آن نیز متغیر است.

نشاسته در کل انرژی زیادی برای هضم می طلبد که این می تواند برای برخی افراد بیمار به خصوص افراد دیابتی مشکلاتی در پی داشته باشد. حتی طبق آمار این دانه نیز مانند سیب زمینی و برنج سفید در شاخص های بالای قند خون برای بیماران دیابتی قرار دارد.

با این حال برخی غذاها که با آرد این دانه درست می شوند چون درصد کمتری آرد دارند، ممکن است مشکلات کمتری هم ایجاد کنند.

فیبر موجود در سبوس گندم :

از خواص گندم سرشار بودن این دانه از فیبر است. اما به یاد داشته باشید گندم تصفیه شده تقریبا هیچ فیبری ندارد. محتوای فیبر در غلات در محدوده ۱۲ تا ۱۵ درصد است. اما از آنجایی که فیبر در سبوس آن ها متمرکز است، بسیاری از الیاف در فرایند تصفیه حذف شده و در نتیجه مقدار زیادی از فیبر در آرد سفید وجود ندارد.

فیبر منجر به عملکرد بهتر دستگاه گوارش شده و حرکت غذا را در روده ها تسهیل می بخشد. گندم حاوی مقدار کمی از فیبرهای محلول است که ممکن است در افراد مبتلا به سندروم روده تحریک پذیر علائمی را در پی داشته باشد.

با این حال برای کسانی که مشکلی با این غلات ندارند سبوس آن اثرات مفیدی روی سلامت روده دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *